PUBLIKUAR: 18:22 / 18.04.2015

/2L ONLINE/ - Procesi i brendshëm zgjedhor i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, i nisur më 28 mars të këtij viti, po ecën mbarë...

Tė ndalet degradimi dhe tė sanksionohen keqpėrdoruesit e lumenjve
18.04.2015 | 08:40

/2L ONLINE/ - Është mbajtur takimi me banorët e fshatrave Desivojcë dhe Shipashnicë që prej kohësh janë n&e...

Kryetari Sinani: Kamenica ka nevojė pėr mbėshtetje nė sferėn e bujqėsisė
17.04.2015 | 22:00

/2L ONLINE/ - Kryetari i Kamenicës Begzad Sinani së bashku me Nënkryetarin Fatmir Matoshi dhe drejtorin e Bujqësisë Islam ...

Rotaraktėt gjilanas nė bashkėpunim me DKA ndihmojnė parashkollorėt me lodra
17.04.2015 | 19:34

/2L ONLINE/ - Me iniciativë të Klubit Rotarak “Anamorava” dhe në bashkëpunim me Drejtorinë Komunale të Ar...

Komuna e Gjilanit nėnshkruan marrėveshje tė rėndėsishme bashkėpunimi me USAID-in
17.04.2015 | 19:15

/2L ONLINE/ - Komuna e Gjilanit ka nënshkruar sot një marrëveshje tejet të rëndësishme bashkëpunimi me USAID-in ...

Gagica: Administrata e Gjilanit model edhe pėr disa Bashki tė Shqipėrisė
17.04.2015 | 14:34

/2L ONLINE/ - Nazim Gagica drejtor i Drejtorisë së Administratës së përgjithshme të komunës së Gjilanit ka ...

Reagon edhe Nisma: Policia e Kosovės ka ndaluar turmen e madhe tė protestuesve
18.04.2015 / 13:35

NISMA për Kosovën – dega në Prizren ka njoftuar se sot në hyrje të autostradës në Prizren, Policia e Kosov...

Lėvizja Vetėvendosje!: Policia ka filluar me provokime
18.04.2015 / 13:18 Policia ka filluar provokimin e protestuesve. Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, tash e gjysmë ore po mbahen të ndalur nga p...
Limaj: Shumė shpejt, zgjedhje tė parakohshme
18.04.2015 / 11:10

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka bindjen se shumë shpejt vendi do të shkojë në zgjedhje.

A...

Nė LDK thonė se procesi zgjedhor nėpėr nėndegėt po iu shko mbarė
PUBLIKUAR: 18.04.2015 | 18:22

/2L ONLINE/ - Procesi i brendshëm zgjedhor i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, i nisur më 28 mars të...

Vetėvendosje: Gjilanasit tė gatshėm pėr protestėn
PUBLIKUAR: 17.04.2015 / 19:45

/2L ONLINE/ - Lëvizja Vetëvendosje në Gjilan vlerëson se qytetarët e Gjilanit në masë të madhe janë të gats...

Hasani: Ti pengojmė vendimet e dėmshme pėr shtet qė po i merr pozita!
PUBLIKUAR: 17.04.2015 / 15:06

/2L ONLINE/ - Kreu i Nisma për Kosovë, Dega në Gjilan, Bajram Hasani ka ftuar qytetarët e Gjilanit dhe të gjithë Kosovës, ...

Rashiti i PDK-sė: S’ka “vllaznillak” me LDK-nė e Gjilanit
PUBLIKUAR: 17.04.2015 / 14:56

/2L ONLINE/ - Pavarësisht mendimeve të individëve nga ana e të dy subjekteve politike PDK dhe LDK, se edhe në Gjilan mund të ar...

OPINIONE
 • Faik KRASNIQI

  Mungesa e shtetit ligjor, parajsė pėr kriminelėt e politikės dhe biznesit!
 • Faik KRASNIQI

  Ekonomia joformale dhe pastrimi i parave!
 • Shefik SHKODRA

  Pushtetarėt mbėshtesin grupet e korrupsionit dhe tė krimit tė organizuar!
 • Mustafa BAJRAMI

  Vendime tepėr tė rėnda kundėr “Vėllazėrisė Muslimane” nė Egjipt!
 • Faik KRASNIQI

  Tė fuqishmit mbi ligjin dhe mbi shtetin!
 • Kushtrim Gashi

  Ligji i pėrfitimit dhe i pabarazisė
 • Ali Hertica

  Vetėqeverisja, qeverisja popullore dhe rreziqe
 • Faik KRASNIQI

  Integriteti, personaliteti, respekti dhe karakteri i njeriut!
Sofia Loren 80 vjeēe, por mbetet mbretėresha e elegancės
PUBLIKUAR: 19.04.2015 | 11:12

Ajo njihet si një ndër femrat më të bukura në botë të epok&eum...

MAGAZINA
“Vatra”: As Bujanoci e as Prishtina nuk janė angazhuar seriozisht pėr Malėsinė (Video)
PUBLIKUAR: 18.04.2015 23:00

Drejtuesit e Lëvizjes “ Vatra “ me seli në Gjilan kanë potencuar nevojë...

Zbulohen katėr kilogram heroinė nė kufirin e Preshevės
PUBLIKUAR: 17.04.2015 / 16:43

Në pikën kufitare në Preshevë është ndaluar tentim kontrabandimi i më shumë se katër kilogramëve heroin&eum...

Erjon Alishani nga Bujanoci, kampion i shahut qė do tė sfidohet nė garat
PUBLIKUAR: 16.04.2015 / 15:23

Loja e shahut që shpeshherë nga historian të shumtë njihet si lojë shumë fisnike e me rrënjë mbretërore, po gjen...

Baza “Jug” nė Bujanoc pėrgatit forca paqeruajtėse pėr Liban
PUBLIKUAR: 16.04.2015 / 11:30

Në bazën ushtarake trajnuese “Jug” në fshatin Borovac të komunës së Bujanocit është kryer evaloimi tredit...

PUBLIKUAR: 11:08 / 19.04.2015

Swanpoel ndihet 'crazy'

PUBLIKUAR: 10:46 / 19.04.2015

Vuēiq kėrcėnon Thaēin me arrestim!

PUBLIKUAR: 10:38 / 19.04.2015

Ēelėsi i suksesit nė dorėn tuaj

PUBLIKUAR: 10:20 / 19.04.2015

Objektiv i hakerėve edhe Rita Ora

PUBLIKUAR: 10:09 / 19.04.2015

A ėshtė kėrcitja e kockave e dėmshme?

PUBLIKUAR: 13:46 / 18.04.2015

Plumba nė drejtim tė njė shtėpie bosh

PUBLIKUAR: 11:16 / 18.04.2015

Sa ėshtė e rrezikshme ta mbash urinėn?

PUBLIKUAR: 11:10 / 18.04.2015

Limaj: Shumė shpejt, zgjedhje tė parakohshme

PUBLIKUAR: 11:07 / 18.04.2015

Qehaja: Tė gjitha palėt tė kenė kujdes

PUBLIKUAR: 09:22 / 18.04.2015

Ēaji ideal pėr mbrojtjen e zemrės

PUBLIKUAR: 09:19 / 18.04.2015

Ēfarė duhet tė dini pėr kontraceptivėt

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2015 | 2LONLINE.com