PUBLIKUAR: 15:29 / 02.08.2015

/2L ONLINE/ - Izmi Zeka, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Dega në Gjilan, ka akuzuar qeverisjen lokale në Gjilan që drejtohet nga Lutfi Haziri s...

INFO PLUS
Gjilani shėnon ditė kulturore te Zvicres
PUBLIKUAR: 02.08.2015 / 12:14
Pėr nder tė Ditės sė Mėrgimtarėve pėrurohet shėtitorja qė do tė mbanė emrin e tyre
01.08.2015 | 23:09

/2L ONLINE/ - Në kuadër të aktiviteteve të shumta që janë mbajtur sot për nder të 1 gushtit - të dit&e...

Gjilani shėnon ditėt e kulturės tė Suedisė, Danimarkės, Finlandės dhe Norvegjisė
01.08.2015 | 16:15

/2L ONLINE/ - Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me OJQ "Agro Eko", gjatë mbrëmjes ka shënuar Ditën Kulturore të s...

Kryeministri Mustafa vizitoi Kamenicėn
31.07.2015 | 16:04

/2L ONLINE/ - Kryetari i Komunës së Kamenicës Begzad Sinani, ka pritur sot në një vizitë disaorëshe Kryeministri...

Katėrmbėdhjetė vjet pa Rrahim Beqirin- Rokin
31.07.2015 | 15:21

/2L ONLINE/ - Më 2 gusht do të përkujtohet rënia heroike e Rrahim Beqirit, Komandant Rokit. Në orën 11 bëhen hom...

Milkoviq i pakėnaqur me mospėrfilljen nga Kuvnedi tė rekomandimeve tė Komitetit pėr komunitete
31.07.2015 | 12:28

/2L ONLINE/ - Zhivojin Milkoviq, kryesues i Komitetit për Komunitete në Komunën e Kamenicës, është shprehur i pak&eum...

Prapė kolona nė kufirin me Serbinė
02.08.2015 / 13:06

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media thotë se në pikë – kalimet kufitare që lidhin Kosov&e...

Rikthimi i speciales edhe njė herė nė votim, nė kundėrshtim me praktikat parlamentare
02.08.2015 / 12:50

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, vlerësojnë se Kuvendi i Kosovës ka votuar për amendamentet kushtetuese q&...

Riprocedimi nė Kuvend i specials kundėr rregullave tė Kuvendit
02.08.2015 / 12:45

Shefja e Grupit Parlamentar të partisë politike Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, thekson për Radion Evropa e Lirë ...

Zeka: Qeverisja e Gjilanit rrėnuese e demokracisė
PUBLIKUAR: 02.08.2015 | 15:29

/2L ONLINE/ - Izmi Zeka, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Dega në Gjilan, ka akuzuar qeverisjen lokale në Gji...

Raporti i kryetarit nuk ia mbush syrin Isufit tė vetėvendosjes
PUBLIKUAR: 31.07.2015 / 10:10

/2L ONLINE/ - Njëra ndër pikat e rendit të ditës së seancës së fundit të Kuvendit Komunal të Gjilanit, rreth t&e...

Abazi: Kryetar, ndalni spastrimet politike nė shėndetėsi!
PUBLIKUAR: 30.07.2015 / 13:12

/2L ONLINE/ - Sahit Abazi, shef i Grupit të Këshilltarëve të Kuvendit Komunal nga radhët e PDK-së ka kërkuar nga kryetari ...

LDK: Qeverisja nė Kamenicė e papėrgjegjshme ndaj qytetarėve!
PUBLIKUAR: 27.07.2015 / 15:36

/2L ONLINE/ - Për LDK-në e Kamenicës, jeta në qytetin e Kamenicës është bërë thuajse e padurueshme në k&eum...

OPINIONE
 • Faik KRASNIQI

  Kapja e drejtėsisė dhe shtetit nga mafia-politike dhe largimi i tyre nga pushteti!
 • Refik HASANI

  Shqiptarėt e Medvegjės do tė duhej tė garojnė me njė listė tė pėrbashkėt
 • Arianit SLLAMNIKU

  Me Titon, qė nuk e takova kurrė!
 • Ismet Azizi

  A ekziston pakica turke nė Sanxhak!?
 • Fitim RIFATI

  Cinizmi i Gradimir Mikiqit dhe pozita e autoritetit shtetėror
 • Drilon Milazimi

  Lutfi Haziri - demokrat, apo demon i demokracisė?!
 • Kushtrim GASHI

  Thaēi president, apo kryeministėr!
 • Femi HALIMI

  Ardhja e bashkatdhetarėve nė pushim
Beqiri: A mund tė bėjmė rep pa u sharė mes vete?!
PUBLIKUAR: 02.08.2015 | 15:38

/2L ONLINE/ - ‘E kam parasysh që zhanri i muzikës rap e lejon një gjuhë...

MAGAZINA
Bujanocasi kapet me 52 kilogram kokainė nė kufirin Kanada - SHBA
PUBLIKUAR: 02.08.2015 13:03

Agjencia Kufitare Kanadeze e Shërbimit (AKKSH) ka njoftuar se ka bërë një ndales&e...

A do tė mbijetojė koalicioni i tanishėm nė Bujanoc?
PUBLIKUAR: 02.08.2015 / 12:59

Situata e krijuar të premten në seancën e Kuvendit Komunal në Bujanoc, pas ndërprerjes së saj dhe pakënaqësive rreth ...

Tėrnoc: Me aktivitete sportive shėnohet “Dita e mėrgimtarėve”
PUBLIKUAR: 01.08.2015 / 10:35

Në “Ditën e mërgimtarëve” në Luginë të Preshevës, respektivisht në Tërnoc, janë organizuar...

Medvegja mė 13 shtator do tė mbajė zgjedhje tė parakohshme lokale
PUBLIKUAR: 01.08.2015 / 10:18

Medvegja më 13 shtator do të mbajë zgjedhje të parakohshme lokale. Pas vendosjes së masave të dhunshme në kët&eu...

PUBLIKUAR: 13:35 / 02.08.2015

Lėngu qė djeg kaloritė dhe shkrin yndyrėn

PUBLIKUAR: 13:25 / 02.08.2015

Genta me linjat e saja trupore!

PUBLIKUAR: 13:06 / 02.08.2015

Prapė kolona nė kufirin me Serbinė

PUBLIKUAR: 12:14 / 02.08.2015

Gjilani shėnon ditė kulturore te Zvicres

PUBLIKUAR: 19:35 / 01.08.2015

Me Titon, qė nuk e takova kurrė!

PUBLIKUAR: 16:20 / 01.08.2015

Pritje tė gjata te Dheu i Bardhė

PUBLIKUAR: 11:21 / 01.08.2015

Dieta kundėr tė nxehtit

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2015 | 2LONLINE.com