Zyrtarët e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Zyrtarët e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Zyrtarët e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë.

Superliga – java e 24-të
TREPÇA’89 – FERONIKELI, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Besfort Kasumi; Asistentë; Granit Hyseni, Elvis Bicaj; Gj. i katërt: Alban Shala;
Kontrollor: Selami Haziri
Delegat: Bajram Krasniqi

LLAPI – DRENICA, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Selim Isufi; Asistentë; Meriton Berisha, Gëzim Mehmeti; Gj. i katërt: Vigan Ibërdemaj;
Kontrollor: Driton Preniqi
Delegat: Afrim Nebihu

PRISHTINA – BESA, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Valbon Hoxha; Asistentë; Imran Kabashi, Safet Berisha, Gj. i katërt; Arben Halilaj
Kontrollor: Kreshnik Vula
Delegat: Muhamer Abdullai

DRITA – GJILANI, e enjte, ora 13:00
Gjyqtar: Shpëtim Murtezi; Asistentë: Fatlum Jashari, Hekuran Osmani; Gj. i katërt: Isak Ceroviku
Kontrollor: Besnik Batalli
Delegat: Flamur Bytyqi

ARBËRIA – BALLKANI. e enjte, ora 13:00
Gjyqtar: Genc Nuza; Asistentë: Fatlum Berisha, Lumturie Muhadri; Gj. i katërt: Ilir Mehmeti
Kontrollor: Nazmi Raci
Delegat: Agim Hasani

Liga e Parë – Java e 18-të
Grupi A
E mërkurë, ora 13:00
LIRIA – MALISHEVA
Gjyqtar: Mentor Ajeti; Asistentë: Drilon Rexhepi, Altin Zhegrova
Kontrollor: Ismajl Kasumi
Delegat: Bashkim Radogoshi

VËLLAZNIMI – TREPÇA
Gjyqtar: Gramos Shala; Asistentë: Visar Kelmendi, Arnold Bacaj
Kontrollor: Ejup Jakupi
Delegat: Xhevdet Dabiqaj

VUSHTRRIA – DUKAGJINI
Gjyqtar: Valon Abazi; Asistentë: Albion Hyseni, Visar Kupina
Kontrollor: Zekë Miranaj
Delegat: Lulzim Ibri

ISTOGU – A&N
Gjyqtar: Visar Kastrati; Asistentë: Besnik Morina, Fatmir Abrashi
Kontrollor: Ahmet Gashi
Delegat: Gani Dautaj

DRENASI – ONIX
Gjyqtar: Eridon Podvorica, Asistentë: Gentrit Restelica, Arbnor Bullatovci
Kontrollor: Fadil Gashi
Delegat: Xhevat Vallqi

Grupi B
E mërkurë, ora 13:00
FERIZAJ – VITIA
Gjyqtar: Erdall Zasella; Asistentë: Bajram Kabashi, Ardijan Ismajl
Kontrollor: Petrit Hadri
Delegat: Agim Keka

RAMIZ SADIKU – 2 KORRIKU
Gjyqtar: Lirim Jashari; Asistentë: Bekim Rama, Benjamin Raqi
Kontrollor: Jakup Musolli
Delegat: Abdulla Syla

FLAMURTARI – ULPIANA
Gjyqtar: Qëndrim Vata; Asistentë: Pashtrik Burrniku, Arlind Osmani
Kontrollor: Erduan Baliqi
Delegat: Shemsedin Abazi

DARDANA – KEK-u
Gjyqtar: Ardit Halilaj; Asistentë: Florim Jakupi, Hasan Llallo
Kontrollor: Musa Gashi
Delegat: Fatos Hoxha

VLLAZNIA (P) – KIKA
Gjyqtar: Fatmir Tahri; Asistentë: Fisnik Rama, Kastriot Peci
Kontrollor: Nexhmedin Mehana
Delegat: Burim Vrajolli

KOMENTE