Zvicra nderon legjendën e tenisit për së gjalli, Federer hyn në histori

Zvicra nderon legjendën e tenisit për së gjalli, Federer hyn në histori

Qeveria zvicerane ka vendosur që të nderoj në mënyrë të veçantë legjendën e tenisit, Roger Federer.

Ai do të bëhet njeriu i parë i gjallë në Zvicër, figura e të cilit do të gdhendet në monedhën 20 frangëshe.

Federer është tenisti më i suksesshëm në historinë e këtij sporti. Ai ka fituar 20 herë titullin Grand Slam.

“Faleminderit Zvicër. Ky është një nder dhe privilegj i madh për mua” ka thënë Federer.

KOMENTE