Zidane po kthehet te Real Madrid!

Zidane po kthehet te Real Madrid!

Sipas të përditshmes spanjolle ‘Marca’ ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidan po kthehet sërish te mbretërit.

Klubi do të bëjë publike rikthimin e Zinedine Zidanes nga ora 18:00, teksa njëherit do të njoftohet për shkëputjen e marrëveshjes me Santiago Solarin.

Zidane ishte i preferuari i Florentino Perezit, i cili e njeh më së miri frymën dhe mentalitetin e ekipit.

Ai ishte larguar nëntë muaj më parë nga klubi madrilien menjëhrë pas fitimit të Ligës së Kampionëve.

KOMENTE