Zidane braktis Real Madridin, kthehet në Spanjë

Zidane braktis Real Madridin, kthehet në Spanjë

Zinedine Zidane e ka braktisur fazën përgatitore me Real Madridin në Montreal, derisa është rikthyet në Spanjë për arsye personale.

Klubi madrilien ka njoftuar se Zidane është rikthyer në Spanjë së bashku me gruan e tij, teksa rikthimi i tij mbetet një pikëpyetje e madhe.

Kur ekipi mbretëror po zhvillon ditën e katërt të fazës përgatitore, tekniku francez është rikthyer tashmë në Spanjë, teksa e ka lënë ekipin të vetmuar në Kanada.

Ekipin tashmë po e drejton Grégory Dupont, përgatitësi fizik dhe Hamidou Msaidie, ndihmës trajneri i parë.

KOMENTE