Zhvillohen ndeshjet e rrethit të parë në Kupën e Kosovës, këto skuadra kalojnë tutje

Zhvillohen ndeshjet e rrethit të parë në Kupën e Kosovës, këto skuadra kalojnë tutje

Krahas kampionatit në Superligë dhe në liga të tjera të futbollit kosovar, sot janë zhvilluar ndeshjet edhe të garës së rëndësishme, atë për trofeun e Kupës së Kosovës.

Pesë ndeshje janë zhvilluar sot në kuadër të Kupës së Kosovës dhe në këtë rreth kanë luajtur skuadrat nga Liga e Dytë dhe nga Liga e Tretë.

Më poshtë i keni rezultatet e plota të rrethit të parë:

Sharri 5-2 Opoja

Lidhja e Prizrenit 1-1 Mati (1-3 pen)

Korenica 0-2 Prizreni

Kosova e Prishtinës 1-0 Vjosa

Australia 5-1 Tefik Çanga.

KOMENTE