Zhegrova kalon lëndimin, i gatshëm për ndeshjen e fundjavës

Zhegrova kalon lëndimin, i gatshëm për ndeshjen e fundjavës

Është raportuar se Edon Zhegrova ka pësuar një lëndim dhe mund të mungoj disa ndeshje me Baselin. Megjithatë, talenti kosovar është shëndosh e  mirëdhe nuk po vuan nga ndonjë lëndim shqetësues.

Edoni është në formë shumë të mirë dhe do të jetë startues me Baselin të dielën kundër Servette në ndeshjen e Superligës së Zvicrës.

Zhegrova ka “blinduar” pozitën e tij në formacionin e Marcel Koller.

Aktualisht, 20 vjeçari është i huazuar nga Genk, por Baseli pritet të paguaj kartonin e tij në fund të sezonit.

KOMENTE