Zbulohet shtatorja e xhudistes, Majlinda Kelmendi në Pejë

Zbulohet shtatorja e xhudistes, Majlinda Kelmendi në Pejë

Në Pejë është për zbulimi i shtatores së kapiones olimpike të xhudos, Majlinda Kelmendi. Shtatorja e Majlindës u zbulua nga vet xhudistja kosovare, trajneri, Driton Kuka dhe presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, shkruan 2LONLINE.com.

Të pranishëm në këtë ngjarje ishin përfaqësues të shumtë inistitucional, Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, Ministres së Ministrisë të Kulturës, Rinisë dhe sporteve, Vlora Dumoshi, ish – kryeministri, Ramush Haradinaj, kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxhiri dhe nga  Federata e Xhudos kosovare, Komitetit Olimpik, Federata Ndërkombëtare e xhudos, sportistë e qytetarë të shumtë nga Peja dhe Kosova.

LIVE – Përurimi i shtatores së Majlinda Kelmendit

Gepostet von Kosovo Olympic Committee am Freitag, 28. Februar 2020

KOMENTE