Zbardhoni dhëmbët me produkte natyrale në shtëpi

Zbardhoni dhëmbët me produkte natyrale në shtëpi

Keni shpenzuar shumë nëse keni zbardhur dhëmbët tuaj në dentistë! Por, harrojmë që shtëpitë janë plot me produkte që mund të na ndihmojnë të kemi një buzëqeshje të bukur.

Zgjidhni njërën nga këto më poshtë:

Çfarë ju nevojitet: xhinxher, kripë dhe limon

Si të përdorni: Grini një pjesë të vogël xhinxheri. Merrni 1/4 lugë çaji kripë dhe shtojeni në xhenxhefil. Pritini një fetë limoni, shtrydhni lëngun në përzierje dhe përsëri përzieni mirë. Aplikojeni atë me një furçë dhëmbësh.

Gjethe mente dhe vaj kokosi

Si ta përdorni: Grini gjethet dhe shtojini në vaj kokosi. Përziejeni mirë dhe aplikoni përzierjen në dhëmbët tuaj me një furçë dhëmbësh. Mos përdorni shumë mente, 3-5 gjethe janë më se të mjaftueshme.

Pluhur kakao dhe ujë ose vaj kokosi:

Si ta përdorni: Përzieni pluhurin e kakaos me vajin e kokosit ose ujin. Përziejini ato në një paste.

Lyeni dhëmbët si zakonisht me këtë përzierje.

KOMENTE