Ylli kosovar lë prapa Messin e Hazardin, kjo është arsyeja!

Ylli kosovar lë prapa Messin e Hazardin, kjo është arsyeja!

Futbollisti kosovar, Arber Zeneli po shkëlqen në fanellën e Stade de Reims në pjesën e dytë të sezonit, njëjtë siç kishte bërë në atë të parë me Heerenveenin.

Madje, sipas portalit të statistikave “Foot Mercato”, futbollisti i krahut i ka lënë prapa edhe yjet si Lionel Messi e Eden Hazard, të cilët i zënë pozitat 6 dhe 7.

Futbollisti kosovar renditet i katërti në listën e asistuesve më të mirë në Evropë, duke i lënë prapa edhe yjet si Lionel Messi e Eden Hazard

24 vjeçari ka dhuruar 13 asistime në 28 ndeshje këtë sezon, me ç’rast i ka zhvilluar 2003 minuta me dy skuadrat e tij në Holandë dhe Francë.

KOMENTE