Xhiroja e 21-të e Superligës në ‘zjarr’, takohen rivalët e vjetër

Xhiroja e 21-të e Superligës në ‘zjarr’, takohen rivalët e vjetër

Xhiroja e 21-të e Superligës së Kosovës në basketboll do të sjellë super derbin ndërmjet rivalëve të vjetër, Pejës dhe Sigal Prishtinës.

Klasikja e basketbollit kosovar pritet të jetë shumë interesante, me Pejën që ka bërë disa përforcime dhe ka synime të mëdha për stinorin pranveror.

Ndeshja e parë e kësaj xhiro do të zhvillohet ndërmjet Rahovecit dhe Lipjanit. Vreshtarët ndodhen në vendin e dytë me 13 fitore dhe pesë humbje, kurse lipjanasit kanë një fitore dhe 17 humbje.

Takim interesant do të zhvillohet edhe ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Ndeshja e fundit për këtë xhiro do të zhvillohet mes Ponte Prizrenit dhe Feronikelit.

Superliga – Java 21

E shtunë

17:00 Rahoveci – Lipjani

19:00 Golden Eagle Ylli – Trepça

E diel

17:00 Peja – Sigal Prishtina

19:00 Ponte Prizreni – Feronikeli

Bashkimi / pushon

KOMENTE