Xhaka sillet pahijshëm në ndeshje, mund ta pësoj keq!

Arsenali po kalon në një moment shumë të keq si me rezultate ashtu edhe me disiplinë. Trajneri Unai Emery ka probleme me Mesut Ozil, por tani i është shtuar edhe Granit Xhaka.

Ylli shqiptar bëri një gjest të pahijshëm në ndeshjen kundër Crystal Palace, ndeshje qe po shenonte rezultati 2:2, pas epersise se Arsenalit prej 2:0.

Xhaka u fishkëllua nga tifozët derisa po zëvendësohej, pasi po ecte shumë ngadalë.

Xhaka pasi iu është drejtuar tifozëve me gjeste fyese, ka hedhur shiritin e kapitenit ne toke dhe ka zhveshur fanellën për t’u drejtuar menjëherë në dhomat e zhveshjes.

Pas këtij veprimi, mesfushori i Zvicrës mund të dënohet shumë rëndë.

Atij pritet t’i merret shiriti i kapitenit, të mbetet në stol ose jashtë fushave për një kohë të gjatë dhe të sanksionohet në pagë ose me një dënim me para.

KOMENTE