Xhaka, kapiten i Arsenalit!

Xhaka, kapiten i Arsenalit!

Arsenali ka arrit në SHBA për fazën përgatitore para fillimit të sezonit të ri. Bashkë me londinezët për në Los Angeles nuk ka udhëtuar kapiteni i skuadrës, Laurent Koscielny.

33 vjeçari ka refuzuar të udhëtoj me skuadrën dhe për këtë klubi ka paralajmëruar masa ndaj tij.

Në mungesë të tij, vendin menjëherë pas trajnerit e ka marrë Granit Xhaka dhe Mesut Ozil.

Ozil me shumë gjasë do të largohet nga Emirates dhe Graniti pritet të marrë shiritin e kapitenit në sezonin e ardhshëm.

KOMENTE