Werderi shkruan sërish për Rashicën, “Jemi me fat që e kemi”FOTO: VISAR BEQIRI

Werderi shkruan sërish për Rashicën, “Jemi me fat që e kemi”

Milot Rashica ishte lojtari i ndeshjes kundër Bullgarisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ylli nga Vushtrria shënoi golin e parë dhe asistoi te i treti në fitoren 2-3, por edhe bëri një lojë jashtëzakonisht të mirë.

Lavdata për këtë paraqitje pati edhe nga skuadra e tij, Werder Bremen.

Ky është shkrimi i skuadrës nga Bundesliga për Milot Rashicën.

“Milot Rashica është në formë tani. Pas shënimit kundër Malit të Zi, sulmuesi i Werderit nuk duhej të priste shumë kohë për të shënuar edhe kundër Bullgarisë: U deshën vetëm 14 minuta për 22-vjeçarin që të thyejë bllokimin të hënën në mbrëmje. Goli erdhi nga një goditje nga ana e djathtë, të cilën mbrojtësit bullgarë nuk mundën të përballonin. Topi erdhi nga krahu, i cili e gjeti atë përballë përballë portës. Pavarësisht kësaj, duket se njerëzit e Bernard Challandes nuk do të merrnin tri pikë pasi Iwelin Popow (43 ‘) dhe Kristian Dimitrov (55’) i dha Bullgarisë kryesimin. Megjithatë, Vedat Muriqi (64 ‘) dhe Elbasan Rashani (92’) e kthyen rezultatin për vizitorët për të siguruar fitoren për Kosovën, e cila tani është e treta në grup pas Çekisë dhe Anglisë. Padyshim ne jemi te gezuar per arritjet e tij, dhe ne keto raste ndihemi me fat qe ai eshte me ne“, ka shkruar faqja zyrtare e Werder Bremen.

KOMENTE