Votohet qeveria me kryeministër Albin Kurti

Votohet qeveria me kryeministër Albin Kurti

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar qeverinë e re, e cila do të drejtohet nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Albin Kurti, kryeministër
Avdullah Hoti – Zëvendëskryeministër i parë
Haki Abazi – Zëvendëskryeministër i dytë
Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes
Lumir Abdixhiku – Ministër për Infrastrukturë
Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë
Hykmete Bajrami – Ministër për Arsim
Agim Veliu – Ministër i Punëve të Brendshme
Vlora Dumoshi – Ministre për Kulturë, Rini dhe Sport
Glauk Konjufca – Ministër i Jashtëm
Albulena Haxhiu – Ministre e Drejtësisë
Blerim Reka – Ministër i Integrimeve
Besnik Bislimi – Ministër i Financave dhe Transfereve
Rozeta Hajdari – Ministre e Ekonomisë
Arben Vitia – Ministër i Shëndetësisë
Emilja Rexhepi – Ministre për Administratë Publike
Dalibor Jevtiq – Komunitete dhe Kthim
Ivan Millojeviq – Zhvillim Rajonal

KOMENTE