Volejboll: Vashat e Dritës sfidojnë vashat e Skenderajt!

Volejboll: Vashat e Dritës sfidojnë vashat e Skenderajt!

Vashat e Kv.Dritës kanë një sfidë të rëndësishme për pikë në Superligën e Kosovës në volejboll.

Nesër gjilanaset do të takohen në shtëpi me fitueset e Kupës së Kosovës, Kv.Skenderaj. Ndeshja zhvilohet në palestrën sportive “Bashkim Selishta-Petriti” në Gjilan të shtunën me fillim nga ora 19:00.

Kujtojmë se Drita rimorri pozitën e parë javën e kaluar, kur në xhiron e 8 mposhti Kv.Kastriotin në Ferizaj me rezultat 1:3. Prandaj, përballja me klubin nga Skenderaj ka një vlerë të madhe për vazhdimësinë e kampionatit dhe ruajtjen e pozitës së parë.

KOMENTE