Vojvoda me kërkesa të reja, mund të largohet nga Belgjika

Vojvoda me kërkesa të reja, mund të largohet nga Belgjika

Mbrojtësi Mërgim Vojvoda ka treguar formë të mirë dhe në ngritje me skuadrën e tij Mouscron në Belgjikë. Ai ka luajtur 29 ndeshje sivjet në elitën e futbollit belg duke shënuar një gol.

Paraqitjet e tij veçanërisht me kombetaren e Kosovës, kanë bërë që shumë klube të shprehin interesim për shërbimet e tij.

“Ka interesim nga disa skuadra evropiane. Kam marrë oferta nga Gjermania dhe Franca. Nuk e kam marrë ende vendimin, të shohim çka do të ndodh por ka mundësi që në afatin e ardhshëm kalimtar të largohem nga Belgjika”, deklaroi Vojvoda.

24 vjeçari luan te skuadra belge Mouscron që nga viti 2016.

KOMENTE