Viti: I gjendet dhe i konfiskohet një AK/47fotoilustrim

Viti: I gjendet dhe i konfiskohet një AK/47

Autoritetet policore kanë bërë me dije se kanë bastisur shtëpinë e një të dyshuari në rrugën e Preshevës, në Viti.

Me këtë rast, gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit, është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK/47.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt, njofton Policia e Kosovës.

KOMENTE