Vikendi: Mot me diell dhe pjesërisht i vranëtfotoilustruese

Vikendi: Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë me dije se të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius”,

Sipas IHMK-ë, indeksi UV mbetet i lartë, në vlerat e rrezikut dhe këshillohet që nga ora 10-17 të kufizohemi nga rrezet direkt të diellit. “Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s.

KOMENTE