Vetëvendosje: Bresalci u bashkua në karvanin e ndryshimit

Vetëvendosje: Bresalci u bashkua në karvanin e ndryshimit

Salla e mbushur plot në Bresalc me banorë, përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje, vetëm se e konfirmoi se ky fshat është bashkuar në karvanin e ndryshimit.

Glauk Konjufca, ish shefi i deputetëve të Lëvizjes në Parlamentin e Republikës, bashkë me kandidatët për deputetë nga Gjilani, folën para të pranishmëve për programin qeverisës prej arsimit te shëndetësia, nga sundimi i ligjit te zhvillimi ekonomik, nga ndalja e hajnisë deri te hapja e vendeve të reja të punës.

Bresalci ashtu si e gjithë Kosova janë të bindur se është qenësore që të ndryshoj qeverisja e Republikës, e ndryshimin i’a besojnë vetëm një qeverie që për kryeministër ka Albin Kurtin, bënë të ditur zyra për media dhe komunikim e Lëvizjes Vetëvendosje, Qendra në Gjilan.

 

KOMENTE