Veseli: Vdekja e Bajram Rexhepit është një humbje e madhe për vendin

Veseli: Vdekja e Bajram Rexhepit është një humbje e madhe për vendin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook” se vdekja e Bajram Rexhepit është një humbje e madhe për vendin.

Ja postimi i tij i plotë:

Tejet i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e Bajram Rexhepit, ish Kryeministrit të Kosovës dhe ish Nënkryetarit të PDK-së. Një humbje e madhe për vendin.

Kontributi i tij për Kosovën ishte i madh dhe populli i Kosovës do ta mbajë mend Bajramin si një punëtor dhe shumë të përgjegjshëm.

Si i tillë, Bajrami do të mbetet i paharrueshëm. Ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë atyre që kishin fatin ta njihnin. Falemnderit stafit mjekësor, vendas dhe të huaj, që treguan kujdes të veçantë gjatë kësaj kohe të rëndë për të.

KOMENTE