Vazhdon Superliga edhe sot, derbi zhvillohet në kryeqytet

Vazhdon Superliga edhe sot, derbi zhvillohet në kryeqytet

Sot nga ora 18:00 zhvillohet ndeshja e mbetur ne Superlige, në mes të Flamurtarit dhe Prishtinës. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Prishtina e ka mundësinë shumë të mirë për t’iu bashkuar tri skuadrave te kreut.

Me një fitore, Plisat do të jenë vetëm tri pikë larg vendit të parë. Në anën tjetër, Flamurtari është në rrezik pasi gjendet në zonën e barazhit.

KOMENTE