Vaji magjik për lëkurën, brokoli depo e vitaminës A

Vaji magjik për lëkurën, brokoli depo e vitaminës A

Tanimë dihet se brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme për organizmin. Mirëpo shumë pak prej nesh kanë informacione se brokoli është i mirë edhe për lëkurën.

Farat e brokolit përmbajnë një lloj vaji, i cili në disa eksperimente ka rezultuar se është shumë efektiv për lëkurën. Ai është shumë i pasur me omega-9, vitamin A dhe acide yndyrore omega-6. Përderisa vitamina A mundëson rigjenerimin e qelizave, omega 3 forcon lëkurën dhe e bën atë më të re.

Pra, në vend që të shpenzoni shuma të mëdha duke blerë kremra të shtrenjta, filloni të përdorni vaj brokoli dhe do të vëreni menjëherë rezultatin.

KOMENTE