Uthulla e mollës përmirëson këto komplikime shëndetësore te femrat

Uthulla e mollës përmirëson këto komplikime shëndetësore te femrat

Përveç, trajtimit të akneve dhe lehtësimit të dhimbjeve në artriti, uthulla e mollës ka shumë efekte të tjera pozitive në shëndetin e femrës.

Dhe për të siguruar që ju të merrni maksimumin nga ajo, kërkoni për uthull të papërpunuar, e cila përmban ende në vete baktere dhe enzime të mira.

Një uthulle e tillë bëhet në dy faza; në të parën përdoren mollët që kanë arritur tashmë fermentimin, fermentojnë sheqernat dhe i shndërrojnë ato në alkool.

Faza e dytë është shtimi i baktereve në tretësirë alkoolike, e cila përshpejton fermentimin e alkoolit dhe procesin e konvertimit në acid acetik, i cili është një nga përbërësit kryesorë të kësaj uthulle.

Uthulla e mollës ndihmon femrat në trajtimin e këtyre dhjetë problemeve shëndetësore:

  1. Shëron aknet
  2. Zbut dhimbjen tek artriti
  3. Ndihmon në humbje peshe
  4. Ndihmon te sindroma ovarian policistike
  5. Redukton kolesterolin
  6. Kontrollon pjesën e sheqerit në gjak
  7. Zbut simptomat e menopauzës
  8. Zbut kruajtjen në inflamacionin vagjinal
  9. Zvogëlon simptomat e PMS
  10. Ndihmon të mbani flokët tuaj të shëndetshme dhe të shkëlqyera

KOMENTE