Union Berlin për herë të parë në Bundesligë, tifozët pushtojnë fushën

Union Berlin për herë të parë në Bundesligë, tifozët pushtojnë fushën

Union Berlin ka shkruar historinë duke u ngjitur në Bundesliga.

FC Union Berlin e ka mposhtur në play-off VfB Stuttgartin për t’u ngjitur në Bundesliga, derisa kjo e fundit ka rënë në Bundesliga 2.

Union u inkuadrua në Bundesliga për herë të parë në histori falë vlerës së golit mysafirë. Ndeshja e parë në udhëtim përfundoi 2-2, kurse ajo e kthimit 0-0.

Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, tifozët e Union Berlin pushtuan fushë dhe dhuruan spektakël, pasi skuadra e tyre e zemrës, sezonin e ardhshëm, do të luajë në Bundesliga.

KOMENTE