“Ujëvara e ngrirë” temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në Kinë

“Ujëvara e ngrirë” temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në Kinë

Temperaturat e ulëta të ditëve të fundit kanë dhuruar disa pamje spektakolare të ujëvarës Hukou, në Kinë. Disa pjesë të saj kanë ngrirë duke formuar stalaktite, ndërsa ylberet e formuar nga thyerja e dritës, kanë bërë që ujëvara të kthehet në një parajsë të akullt. Ujëvara Hukou gjendet në provincën Shanxi të Kinës dhe është cilësuar si një nga më të mëdhatë në botë.

Bota Sot

KOMENTE