UEFA zyrtarizon finalistët për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA zyrtarizon finalistët për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA ka publikuar listën zyrtare me tre finalistët të cilët do të garojnë për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil Van Dijk janë nominuar në çmimin 2018/19 për Lojtarin e Vitit nga UEFA.

Fituesi do të zgjidhet gjatë shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në Monaco të enjten më 29 gusht.

Lista e shkurtër e tre lojtarëve u zgjodh nga një juri që përbënte 80 trajnerët e klubeve që morën pjesë në fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve 2018/19 (32) dhe Ligës së Evropës (48).

KOMENTE