UEFA shqipton 20 mijë euro gjobë për Barcelonën

UEFA shqipton 20 mijë euro gjobë për Barcelonën

Trupi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dënuar klubin e Barcelonës me 20.000 euro. Arsyeja e dënimit është organizimi jo i mirë i ndeshjes kundër Tottenham në fazën e grupeve.

Përveç klubit katalunas, UEFA ka dënuar Tottenhamin, Ajax, Benfica, Eintracht Frankfurt dhe Porto.

KOMENTE