UEFA publikon kompeticionin e ri evropian

UEFA publikon kompeticionin e ri evropian

Pas Ligës së Kampionëve dhe Europa League edhe një kompeticion i ri do t’i shtohet Evropës.

UEFA ka bërë zyrtare edhe kompeticionin e tretë, që do t’iu mundësonte më shumë klubeve gara në nivel kontinental.

Emri i garës së tretë të klubeve të UEFA-s do të jetë UEFA Europa Conference League.

Ky kampionat do të filloj në vitin 2021.

KOMENTE