UEFA e thotë edhe njëherë, “Kosova shembull motivimi”

UEFA e thotë edhe njëherë, “Kosova shembull motivimi”

UEFA në seksionin gjerman ka publikuar një postim të ri për ekipin e Kosovës. UEFA edhe njëherë tjetër ka marrë shembull për të mirë Kosovën.

Në rrjetin social Tëitter, Kosova përsëri është shfaqur si shembull motivimi.

Kjo ndodhi një ditë pas ndeshjes së madhe me Anglinë teksa edhe humbjes 5:3, skuadra shfaqi shpirt luftarak dhe dëshirë të madhe për t’u rikthyer nga disavantazhi i pjesës së parë, 5:1.

KOMENTE