UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen Bullgari-Kosovë

UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen Bullgari-Kosovë

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Bullgarinë në ndeshjen e tretë kualifikuese për “Euro 2020”.

Ndeshja mes Bullgarisë dhe Kosovës do të zhvillohet në kryeqytetin bullgar Sofje.

Ndërkohë shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA tanimë i ka caktuar edhe gjyqtarët e ndeshjes.

Danezi Mads-Kristoffer Kristoffersen do të jetë gjyqtari kryesor i këtij takimi, ndërsa ndihmësit e tij do të jenë Dennis W. Rasmussen dhe Victor Skytte.

KOMENTE