Trajneri i xhudos në përkrahje të Haradinajt, “Do kthehesh nga kjo betejë kryelartë!”

Trajneri i xhudos në përkrahje të Haradinajt, “Do kthehesh nga kjo betejë kryelartë!”

Pas dorëheqjes së Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj kanë reaguar krerët shtetëror, por jo vetëm.

Së fundmi, me fjalë të mëdha për ish-kryeministrin ka shkruar edhe trajneri i ekipit olimpik të xhudos së Kosovës, Driton Kuka.

Ky është postimi i plotë:

“O burrë i madh i Kombit Shqiptar!

Ne do jemi me ty gjithmonë në çdo sfidë dhe asnjë moment sdo pushojmë përkrahjen për Ty!

Do kthehesh edhe nga kjo betejë kryelartë!

Tash kur ju deshte ma shumë se kurrë Kosoves.”, ka shkruar Kuka në Facebook.

KOMENTE