Trajneri i Anglisë flet para ndeshjes me Kosovën: “Testi më i vështirë në kualifikime”

Trajneri i Anglisë flet para ndeshjes me Kosovën: “Testi më i vështirë në kualifikime”

Dy trajnerët e Kombëtareve, asaj të Anglisë dhe Kosovës kanë folur në konferencë para gazetarëve.

Në këtë rast, Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate e ka quajtur si testin më të vështirë për Anglinë në grup.

Ai ka thënë se Kosova është testi më i vështirë në kualifikime. Sipas tij, taktikat, shpirti, pasioni i një vendi të ri është pasion i pastërt për fanellën dhe se kosovarët kanë shpejtësi.

KOMENTE