Tifozët nga Kosova drejt Turqisë për Liverpoolin, shqiponja nuk mungon

Tifozët nga Kosova drejt Turqisë për Liverpoolin, shqiponja nuk mungon

Liverpooli do të përballet me Chelsean për trofeun e Superkupës së Evropës, ndeshje që do të zhvillohet në Stamboll. Kampioni i Evropës, Liverpool ka shumë tifozë në Kosovë dhe disa nga ta tashmë janë nisur drejt Turqisë.

E vecanta e tyre ishte uniforma, bluza të kuqe me mbishkrimin e ndeshjes dhe shqiponja shqiptare në mes.

Gjatë këtij udhëtimi do të realizohet edhe një dokumentar që do të quhet “Istanbul is Wonderful”.

Ndeshja Liverpool – Chelsea zhvillohet të mërkurën nga ora 21:00.

KOMENTE