Thaçi i shqetësuar për rritjen e sulmeve terroriste

Thaçi i shqetësuar për rritjen e sulmeve terroriste

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për sulmin me kamion që ndodhi pak orë më parë në Jerusalem ku mbetën të vdekur 4 persona dhe 15 të lënduar.

“Edhe një sulm vrasës me kamion, tani në Jerusalem. Jam i shqetësuar nga ky trend i sulmeve terroriste, dialogu s’ka alternativë”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

KOMENTE