Thaçi: Nesër do ta nënshkruajmë marrëveshjen e investimeve me MCC-në

Thaçi: Nesër do ta nënshkruajmë marrëveshjen e investimeve me MCC-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në Uashington për një vizitë zyrtare, përmes një postimi në facebook, ka treguar se gjatë ditës së nesërme do të nënshkruajë marrëveshjen e investimeve me MCC-në.

Është fjala për investime të menjëhershme në fushat, si energjia efiçente dhe lufta kundër korrupsionit.

Ja postimi i plotë i tij:

Nesër do ta nënshkruajmë marrëveshjen e investimeve me MCC-në.

Është hera e parë në histori të këtij agjencioni qeveritar amerikan që marrëveshja po nënshkruhet në ndërtesën e kongresit, në prani të liderëve demokratë e repulikanë.

Është fjala për investime të menjëhershme në fushat, si energjia efiçente dhe lufta kundër korrupsionit.

Falënderoj lidershipin e MCC-së, kongresmenin Engel, stafin e USAID-it, si dhe ekipin kosovar të udhëhequr nga Petrit Selimi për punën e madhe që kanë bërë ashtu që këto investime të aprovohen në afat rekord.HTH

KOMENTE