Thaçi e Daçiq takohen nesër në Bruksel

Kryeministri i Kosovës dhe ai i Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, pritet të zhillojnë një takim nesër në Bruksel, me ftesë të kryedipolmatës, Cathrin Ashton.

Ky takim pason, pas ndalesës që instiucionet e Kosovës i bënë kryeministrit serbë, për të ardhur në Kosovë gjatë fushatës zgjedhore. Kjo gjë pritet të reflektojë me një situatë më të tensinouar në takimin e nesërm, vlerësojnë njohësit e proceseve politike në vend.

KOMENTE