Thaçi: Aksidenti në Gjilan ngjarje shumë e hidhur e ditës së sotme

Thaçi: Aksidenti në Gjilan ngjarje shumë e hidhur e ditës së sotme

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkruar në profilin e tij se aksidenti tragjik në Gjilan, ku humbi jetën një qytetar dhe u lënduan shumë të tjerë është ngjarje shumë e hidhur e ditës së sotme.

Ja postimi:

Aksidenti tragjik në Gjilan, ku humbi jetën një qytetar dhe u lënduan shumë të tjerë është ngjarje shumë e hidhur e ditës së sotme. Familjes së të ndjerit i shprehim ngushëllime të thella. Të lënduarve u dëshirojmë shërim të shpejtë. Dukuria e aksidenteve në komunikacion është shqetësuese. Kërkojmë nga institucionet e sigurisë që t’i rrisin masat e kontrollit, që të mos përsëriten aksidentet tragjike me jetë njerëzish dhe dëme tjera materiale. HTH

KOMENTE