Tërmet në Turqi, goditjet dëgjohen në Stamboll

Tërmet në Turqi, goditjet dëgjohen në Stamboll

Një tërmet me magnitudë 4,7 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi Stambollin.

Tërmeti ka ndodhur në orën 16:37 sipas kohës lokale me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash, tha Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD).

Ende nuk ka të dhëna nëse termeti ka shkaktuar viktima ose dëme materiale.

KOMENTE