Tërmet në Kosovë, epiqendra në Zubin Porok

Tërmet në Kosovë, epiqendra në Zubin Porok

Disa dridhje toke janë ndjerë në Prishtinë. Një tërmet goditi vendin rreth orës 17:32 minuta. Epiqendra e këtij tërmeti ishte në veri të Kosovës, saktësisht në Zubin Potok.

Magnituta e tërmetit ishte 4.3 shkallë të Rihterit, teksa nuk raportohet për ndonjë dëm të mundshëm.

Një gjë e tillë është lajmëruar edhe nga faqja EMSC, e cila merret me regjistrimin e tërmeteve.

Dridhjet janë ndjerë edhe në Tiranë, ndërkohe ende nuk dihet epiqendra dhe fuqia e tërmetit.

KOMENTE