Të dielën, mot kryesisht i vranët e me shi në vendet malore parashihen edhe reshje bore

Të dielën, mot kryesisht i vranët e me shi në vendet malore parashihen edhe reshje bore

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët me shi dhe në vendet malore parashihen edhe reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE