Të dielën mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore

Të dielën mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE