Talenti kosovar nënshkruan kontratë me gjigantin gjerman

Talenti kosovar nënshkruan kontratë me gjigantin gjerman

Talenti kosovar vetëm 17 vjeçar, Lorent Glloboderi, ka impresionuar gjigantin gjerman Bayern Munchen dhe si rezultat ka nënshkruar kontratë më gjigantin gjerman Bayern Munchen.

Glloboderi i cili është nga fshati Llugë i Podujevës ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me skuadrën gjermane. Ai tashmë është pjesë e akademisë së klubit bavarez dhe ka arritur marrëveshje për pesë vjet.

Llapjani ka stërvitur edhe me klube kosovare përpara se të emigrojë në Gjermani, ku edhe tani ka shënuar sukseset e para në futboll.

KOMENTE