Takohen rivalët e vjetër, Kv.Drita nikoqire e Kv. Prishtina

Takohen rivalët e vjetër, Kv.Drita nikoqire e Kv. Prishtina

Vashat e Kv. Dritës do të sfidohen këtë të dielë në kuadër të javës së shtatë të Superligës së Kosovës në Volejboll. Kv.Drita e pret në shtëpi Kv.Prishtina – F dhe ndeshja do të zhvillohet në palestrën “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan.

Përballja e së dielës fillon nga ora 19:00 dhe është e rëndësishme për ecurinë e kampionatit dhe Drita synon pikët e plota.

Drita vjen nga ndeshja e fundit nga java e gjashtë si mysafire e M- Technologie, ku u mposht me rezulat final 3:2.

Drita është pjesë e garës për Kupën e Kosovës, kun ë gjysmëfinalen e pare u mposht nga Kv Skenderaj me rezultat 3:1.

KOMENTE