Tabela e Superligës në javën e dhjetë, Gjilani merr kreun

Tabela e Superligës në javën e dhjetë, Gjilani merr kreun

Me fitoren e javës së dhjetë, Gjilani ka marr kreun e tabelës, të paktën deri në fund të xhiros, pasi atë mund ta rrëmbejnë edhe Drita ose Ballkani të cilët do të përballen të dielën.

Me tri pikë të reja për SC Gjilanin, që tani me 21 pikë e kryeson renditjen tabelare në Superligën e Kosovës.

Përparime në tabelë ka bërë edhe skuadra e Llapit që falë fitores ndaj Trepçës ’89, ngritet në pozitën e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Ballkanit, por që ka një ndeshje më shumë për të luajtur.

Dukagjini është larguar nga fundi i tabelës pasi që në shtëpi mposhti Vushtrrinë dhe lë ish-kampionët e vendit në pozitën e fundit të renditjes tabelare.

Ndeshjet e mbetura të kësaj xhiroje janë këto:

E shtune, ora  14.00

Flamurtari – Drenica

E diele,  ora 14.00

Ferizaj – Prishtina

Drita – Ballkani

Kjo është tabela:

KOMENTE