Superliga shkon në pushim, ndeshje do të zhvillojë vetëm Drita

Superliga shkon në pushim, ndeshje do të zhvillojë vetëm Drita

Për shkak të vonesave të fillimit të kampionatit të Superligës së Kosovës në futboll, skuadrave iu desh të zhvillonin ndeshje të shpeshta për katër javët e para.

Por, ata do të pushojnë paksa pas orarit të ngjeshur, kjo përshkak i ndeshjeve të kombëtareve.

Kjo pauzë do të vazhdojë deri më 16 tetor. Por, jo të gjithë do të pushojnë. Kjo pasi, kampioni në fuqi Drita do të zhvillojë dy ndeshjet e mbetura për shkak të garave evropiane, shkruan 2LONLINE.com.

Përballja ndaj Llapit pritet të zhvillohet më 10 dhjetor dhe ndaj Trepçës ’89 me 14 dhjetor.

Superliga e Kosovës pritet të rikthehet në vikendin e parë pas pushimit të kombëtareve, pra me datën 17 Tetor 2020.

KOMENTE