Sulmohet me thikë nga bashkëshorti, pëson lëndime të lehta trupore

Sulmohet me thikë nga bashkëshorti, pëson lëndime të lehta trupore

Autoritetet policore kanë bërë me dije për një rast “dhunë në familje – lëndim i lehtë trupor”, që është regjistruar në Gjilan.

Sipas policisë, ankuesja, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar me një thikë nga bashkëshorti i saj, i sëmurë mental,

“Si pasojë e lëndimeve viktima ka marrë tretman mjekësor në spitalin rajonal të Gjilanit. Thika është gjetur dhe konfiskuar nga policia si dëshmi materiale. Me vendimin e prokurorit, i dyshuari pas arrestimit dërgohet në qendrën e mbajtjes”, thuhet n raportin e policisë.

KOMENTE