Suarez i gëzohet eliminimit të Real Madridit

Suarez i gëzohet eliminimit të Real Madridit

“Urime, kam qenë gjithmonë tifoz i Ajaxit”, shkroi Suarez në llogarinë e tij në Tëitter.

Ky urim vie pas eliminimit të Real Madridit nga Ajax pas tri vitesh triumfi në Evropë. Ajax turpëroi Realin në Santiago Bernabeu me rezultat të thellë 1:4.

E kjo duket se i ka gëzuar tifozët nga e gjithë bota pasi u eliminua njëra nga skuadrat elite dhe kampioni më madh i kësaj gare.

E njëri nga ta duket të jetë edhe sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, i cili në dy përballjet e fundit mposhti Real Madridin me Barcelonën.

 

KOMENTE