Sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell por i ftohët

Sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell por i ftohët

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të premten parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por i ftohët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Të shtunën masat e ajrit me origjinë nga veriu do të vazhdojnë të fuqizohen duke krijuar kushte për mot të vranët dhe me reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE